Corona Virüse Karşı Yaşam Alanlarını İlaçlamanın Önemi

 

İlk olarak 1960 yıllarında tespit edilen Corona virüsü, ilk keşfedildiği yıllarda daha çok hayvanlarda görülen bir virüs türü iken geçtiğimiz aylarda Çin’in Wuhan kentinde insanlarda da görülmeye başlanmıştır. Günümüzde global bir salgın haline gelen bu virüs dünya üzerinde birçok insanın hasta olmasına ve ölümüne sebep olmaktadır. Dünyanın her yerinde etkisini gösteren Corona virüs, son dönemlerde ülkemizde de etkisini göstermeye başlayan global bir salgın halini almıştır.

Dünya üzerinde vaka sayısı günden güne artan Corona virüs, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlere sebep olmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka ve ölüm oranlarını en aza indirmek amacıyla birtakım önlemler alınmaya başlamıştır. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişilere sokağa çıkma yasağının verilmesi alınan önlemlerden bir tanesidir. Kamusal olarak kullanılan alanların ilaçlanması da alınabilecek önemli önlemlerden bir tanesidir. Çünkü Corona virüsü, temas ve solunum yolu ile yayılım göstermektedir.

Corona Virüsü ile Mücadelede Dezenfeksiyonun Önemi

Her ülkede birçok kişinin ölümüne sebebiyet veren COVID-19 virüsünün etkilerini en aza indirmek için bilim insanları, insanlar ile temastan kaçınmamız gerektiğini ve bol sıvı tüketmek gerektiğini belirtiyor. Aynı zamanda söz konusu virüsün yıkıcı etkilerinden korunmak amacıyla vücudumuzda ve ellerimiz ile dokunduğumuz her alanda hijyenin sağlanması gerektiğini belirtiliyor.

Temas ve hava yolu ile bulaştığı bilinen Corona virüsünün yayılmasını önlemek, hastalık vakalarını en az seviyeye indirmek ve hastalık sebebiyle oluşan ölüm oranlarını en aza indirmek amacıyla temas halinde olduğumuz alanları dezenfeksiyon edilmiş olması çok önemlidir. Çin gibi ülkelerde uygulanan dezenfektan amaçlı yapılan ilaçlamalar, virüslerin yayılmasının önüne geçmiştir. Virüslerin sebep olduğu hastalıkların önlenmesinde ilaçlama, önceden yapıldığında virüslerin yayılmasına engel olacaktır. Özellikle kamusal olarak kullanılan alanlarda ilaçlama, Corona virüsünün yayılmasını büyük oranda engelleyici etkiye sahiptir.

İstanbul Pest İlaçlama Corona Virüsü ile Mücadelede Sizinle!

 

PEST bünyesinde yer alan  İstanbul Pes İlaçlama, işletmenizi, ofisinizi ya da yaşam alanınızı Corona virüsünden temizlenmesini sağlıyor. Fabrika, okul, hastane, iş yeri gibi alanlarda tam anlamıyla bir koruma sağlıyor. İstanbul Avrupa yakası, İstanbul Anadolu Yakası gibi bölgelerde hizmet veren İstanbul Pest İlaçlama Hizmetleri ile yaşam alanlarınızı ve sorumlu olduğunuz kamusal alanları hijyenik ve güvenli bir hale getirebilirsiniz. İstanbul Pest İlaçlama Hizmetleri, ilaçlama işleminde insan ve hayvan sağlığına zararı olmayan dezenfektan ürünlerini kullanmaktadır ve bu dezenfektanlar yalnızca hastalık sebebi patojenlerin yok edilmesini sağlamaktadır.

İlaçlama işinde uzman ekipler tarafından çeşitli dezenfektan ürünleri ile detaylı bir şekilde ilaçlama işlemini gerçekleştiren İstanbul Pest İlaçlama Hizmetleri sayesinde Corona virüsün yıkıcı etkilerini en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Alanında birçok kalite belgesine sahip olan İstanbul Pest Haşere İlaçlama Hizmetleri, Corona virüsüne karşı uyguladığı ilaçlama işlemini özel sıvı ve jel dezenfektan ürünleri ile gerçekleştiriyor.